تهران - تهرانپارس - خیابان 154 شرقی - ساختمان پزشکی سریتا
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید

قطره خوراکی آهن سوکرولیپوزومال فرولی ب ب رستاژن 30 میلی لیتر

ناموجود
برند: رستاژن
شناسه کالا در انبار: 3331204

نقد و بررسی قطره خوراکی آهن سوکرولیپوزومال فرولی ب ب

آهن موجود در قطره خوراکی آهن سوکرولیپوزومال فرولی ب ب به دلیل استفاده از تکنولوژی آهن سوکرولیپوزومال بدون هیچ تغییری از معده عبور و مستقیما از دیواره روده جذب می‌شود، بنابراین جلوی بروز هر گونه عوارض در معده گرفته می‌شود. فرو لی بِ بِ در کمک به تامین آهن مورد نیاز بدن و جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن کاربرد دارد.

آهن یک ماده معدنی ضروری است که بدن برای داشتن عملکرد فیزیولوژیک طبیعی به آن نیاز دارد. این ماده یکی از اجزای پروتئین‌هایی است که در انتقال اکسیژن نقش دارند. بنابراین وقتی سطح آهن دچار کمبود شود اعضاء و بافت‌های بدن نمی‌توانند اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت کنند، در نتیجه فرد دچار خستگی، عملکرد ضعیف و کاهش سطح ایمنی بدن می‌شود. به این شرایط «آنمی فقر آهن» گفته می‌شود. این بیماری در کودکان شیوع زیادی دارد. فقر آهن در صورتیکه درمان نشود ممکن است به مشکلات جدی تری از جمله تاخیر در رشد جسمی و ذهنی منجر شود. این قطره از بهترین مکمل های کم خونی کودکان است.

تکنولوژی سوکرولیپوزومال چیست ؟

سوکرو لیپوزوم‌ها وزیکول‌های لیپیدی هستند که از فسفولیپیدها ساخته شده اند که در کنار هم تجمع یافته اند و غشای دولایه را تشکیل می‌دهند. مکمل‌ها می‌توانند در حامل سوکرولیپوزومی محصور شوند و از این طریق در برابر محیط ناملایم دستگاه گوارش یعنی آنزیم‌های گوارشی و تا حدی حتی از اسید معده محافظت شوند.

از لحاظ تئوری، سوکرولیپوزوم‌ها همچنین می‌توانند با غشای سلول جوش بخورند زیرا ساختار غشایی دو لایه فسفولیپید آنها با ساختارهای اصلی غشاهای سلولی در بدن انسان مشابه است. این واقعیت، سبب جذب بهتر این حامل‌ها و محتویات درون آنها در بدن می‌شود. به این دلیل، سوکرولیپوزوم‌ها از طریق دستگاه گوارش به راحتی به مقصد می‌رسند. مواد فعال به طور مستقیم به جریان خون منتقل می‌شوند. در واقع سوکرولیپوزوم‌ها همانند اسب تروا از دارو محافظت کرده و در بافت هدف آن را آزاد می‌کنند.

چرا از قطره آهن فرولی ب ب برای کودکان استفاده کنیم ؟

خانواده فرولی حاوی محصولاتی با بالاترین فراهمی زیستی (جذب بالا) و بالاترین کیفیت آهن است. در این سری از مکمل‌ها از لیستین آفتابگردان به جای سویا برای ساخت سوکرولیپوزوم استفاده می‌شود. به طور کلی محصولات فرولی مانند قطره خوراکی آهن سوکرو لیپوزومال فرولی ب ب فاقد لاکتوز، سویا و همچنین فاقد گلوتن است.

علائم کمبود آهن در کودکان

کمبود آهن می‌تواند روند رشد را در کودکان تحت تاثیر قرار دهد و یا باعث کم خونی در آنها شود. در اینجا علائم و نشانه‌های کمبود آهن در کودکان را یادآور می‌شویم. اغلب علائم و نشانه‌های فقر آهن در کودکان تا هنگام بروز کم خونی ناشی از فقر آهن ظاهر نمی شوند. اگر کودک ما یک یا چند عامل خطر ایجاد فقر آهن را دارد، لازم است حتما با پزشک مشورت شود. علائم و نشانه‌های کم خونی فقر آهن شامل پوست رنگ پریده، خستگی، دست و پای سرد، کندی در رشد و نمو، کم اشتهایی، تنفس سریع غیر طبیعی، مشکلات رفتاری، عفونت‌های مکرر، ولع غیرطبیعی برای خوردن مواردی مثل خاک و یخ می‌شود. 


ویژگی های قطره خوراکی آهن سوکرولیپوزومال فرولی ب ب

  • حاوی 30 میلی لیتر محلول خوراکی و یک ساشه
  • استفاده از تکنولوژی آهن سوکرولیپوزومال
  • جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن
  • بدون هیچ گونه عوارض گوارشی
  • تامین آهن مورد نیاز بدن

چطور مصرف کنیم

پودر موجود ساشه را به بطری حاوی شربت اضافه کنید. در بطری را بسته و به خوبی تکان دهید. هر بار قبل از مصرف بطری را به خوبی تکان دهید تا همگن شود.

در هر روز برای کودکان 7 تا 12 ماه، 1/5 میلی لیتر و برای کودکان 1 تا 3 سال، 1 میلی لیتر پس از آماده سازی یا طبق توصیه پزشک یا داروساز است. قطره خوراکی آهن سوکرو لیپوزومال فرولی ب ب را می‌توان به کمک قطره چکان مستقیما در دهان کودک چکاند یا با نصف لیوان آب مخلوط نموده و سپس در هر زمان از شبانه روز به کودک خوراند.


لطفا دقت کنید

بعد از آماده سازی قطره خوراکی آهن سوکرو لیپوزومال فرولی بب در دمای 4 الی 8 درجه سانتی گراد نگهداری و تا یک ماه بعد از آماده سازی مصرف نمایید.

محلول را پیش از آماده سازی در دمای اتاق نگهداری و از قرار دادن آن در معرض گرما، نور و رطوبت خودداری نمایید.

مکمل‌ها نباید جایگزین رژیم غذایی متنوع، متعادل و سبک زندگی سالم شوند.

بیش از مقدار توصیه شده استفاده نشود.

دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.

فقط بعد از آماده سازی مصرف شود.


جدول ترکیبات

ترکیباتمقدار در هر وعده روزانهدرصد نیاز مصرف روزانه
آهن سوکرولیپوزومال7 میلی گرم100 درصد

*نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

**درصد مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

g = گرم  /  mg = میلی گرم  /  µg یا mcg = میکروگرم  /  IU = واحد بین المللی

مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
مشخصات کلی
وزن102 گرم
ابعاد8 × 4 × 11 سانتیمتر
برندرستاژن (rastagene)
کاراییپیشگیری از کمبود آهن
فرم محصولقطره خوراکی
رده سنی7 ماهگی به بعد
جنسیتپسر, دختر
مقدار30 میلی لیتر
نوع محفظهجعبه
جنس محفظهمقوایی
کشور تولید‎کنندهایران
شرکت تولید‎کنندهرستاژن